„Legeltessétek az Isten köztetek lévő nyáját, ne kényszerből, hanem önként, ne nyerészkedésből, hanem készségesen, ne is úgy, mint akik uralkodnak a rájuk bízottakon, hanem mint akik példaképei a nyájnak” (1Pét 5,2-3)

Tisztelettel és szeretettel köszöntünk a Magyar Református Presbiteri Szövetség honlapján!

Híreink

A hazánkat is elért koronavírus-világjárvány (Covid-19) miatt – Kormányunk intézkedései alapján – Zsinatunk számos irányelvet tett közzé a járvány megfékezése érdekében. A tömeges terjedés egyik ellen-intézkedése, hogy mellőzni kell a találkozókat, rendezvényeket. Ezért Szövetségünk bejelenti, hogy idén elmarad a Dunamelléki Egyházkerület f. év április 4-re, Kecskemétre tervezett presbiteri konferenciája, továbbá a f. év április 25-re tervezett évi rendes küldöttgyűlésünket elhalasztjuk, ill. levelezés útján tartjuk meg. Irodánkat ideiglenesen bezárjuk, munkatársaink mobilon elérhetők.

„Hívj segítségül engem a nyomorúság idején! Én megszabadítlak, és te dicsőítesz engem” (Zsolt 50,15)

Egész Presbiteri Szövetségünket – de méltán mondhatom, hogy egész magyar református közösségünket – felbolygatta az év elején annak híre, hogy a Magyar Református Presbiteri Szövetség vallási egyesületté alakult. Némely hírek már egyenesen ellen-református egyház létrehozásáról szóltak. Akkor ez igaz volt, bár szándékunk és tudatos döntésünk ellenére, a „törvény erejénél fogva” került Szövetségünk ebbe a helyzetbe egy 2019. áprilisi törvényszéki döntés nyomán.

2019. december 10-én tartotta évzáró elnökségi ülését és adventi közös áhítatát Szövetségünk elnöksége. A közösség az elmúlt évért közösen adott hálát Istennek, számba véve annak fontosabb eseményeit, valamint a jövő év országos eseményeire is felkészülésre hívott. Ezek az események 2020-ban:
Március 7. Országos elnökségi ülés
Április 4. Dunamelléki Egyházkerületi Presbiteri Konf. (Kecskemét)
Április 25. Küldött-közgyűlés (Zsinati díszterem)

Kovács Péter 1936. április 10-én született Makón. Péter már gyermekkorában nagy segítség volt édesapjának minden munkában. Érettségi után Budapestre került a Műszaki Egyetemre. A fővárosban hamar rátalált a Kálvin téri gyülekezetre, ahol bekapcsolódott az ifjúsági közösségbe. A Kálvin téri gyülekezetben ismerte meg leendő feleségét, Anikót, akivel 1959-ben kötöttek házasságot.

Szomorú esemény tette aktuálissá a Debreceni Területi Szervezetünk közgyűlését: elhunyt dr. Kovács László, a Területi Szervezet elnöke. Kiemelkedő szolgálatát mi sem jellemzi jobban, mint az elmúlt két év 10 új belépője tagjaink közé. Helyének betöltésére időközi választást ír elő Alapszabályunk, a következő általános tisztújításig terjedő időre.

A Magyarországi Református Egyház 2015.02.25-én megnyílt XIV. Zsinatának 2019.04.10-én megtartott 13. ülésén módosításokat fogadott el – többek között – a következő törvényekre:

• 1994. évi II. tv. az MRE alkotmányáról és kormányzatáról,
  • 1995. évi II. tv. az MRE missziójáról
  • 1996. évi I. tv., az MRE választójogi törvénye

Ezeknek a módosításoknak a rövid összefoglalása a következő:

Az 1994. évi II. tv. vonatkozásában: