„Legeltessétek az Isten köztetek lévő nyáját, ne kényszerből, hanem önként, ne nyerészkedésből, hanem készségesen, ne is úgy, mint akik uralkodnak a rájuk bízottakon, hanem mint akik példaképei a nyájnak” (1Pét 5,2-3)

Tisztelettel és szeretettel köszöntünk a Magyar Református Presbiteri Szövetség honlapján!

Híreink

Szövetségünk ezúton is köszönetet mond mindazoknak, akik 2017. évi személyi jövedelemadójuk 1%-ával Szövetségünket támogatták. Ez 2018-ban 127.485 Ft bevételt jelentett, melyet a tagjainknak kiküldött levelek postaköltségeire használtunk fel. Kérjük kedves testvérünket, hogy 2019-ben – amennyiben a 2018. adóév vonatkozásában adófizetési kötelezettsége áll fenn és Szövetségünket kívánja támogatni –, az adóbevallással együtt kitöltendő rendelkező nyilatkozaton, a társadalmi szervezetek számára felajánlható szja 1% sorába írja be:

Január 24-ére virradó éjjel tűz ütött ki a Dunamelléki Egyházkerület Ráday utcai épületének kollégiumi szárnyában. A kollégium diákjai holmijukat hátrahagyva kimenekültek az épületből, azonban a lépcsőház egyik fordulójában a tűzoltók egy vendégül ott megszállt testvérünk élettelen, összeégett testét találták meg.

Szövetségünk Délpesti Területi Szervezete 2018. október 20-án rendezte ezévi harmadik konferenciáját Üllőn, ahol az érkezőket Dr. Kun Mária lelkipásztor és a gyülekezet tagjai fogadták. A reggeli szeretetvendégség és a regisztráció után a templomban került sor a köszöntőre és az előadásokra.

Szomorúan értesültünk arról, hogy testvérünk az Úrban, Szövetségünk egyik alapítója, a PRESBITER lap munkatársa, etikai bizottságunk tagja folyó év október 21-én elköltözött e földről életének 83. évében, hosszas betegség után. Kedves testvérünk 1991 óta 118 cikket írt lapunkba, és húsz éve állandó cikkírója volt a "Tiszta Szemmel" c. rovatnak. Ez a rovat életkérdéseinkre mindig őszintén és tartalmasan világított rá.

A Református Közéleti és Kulturális Műhely f. év szeptember 27-ére találkozót szervezett a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán a fenti címmel. A találkozón Szövetségünk részéről részt vett Dr. Ritoók Zsigmond professzor és dr. Szilágyi Sándor tiszteletbeli elnökeink, valamint Veres Sándor, a Budapest-Északi Területi Szervezet volt elnöke, egyházkerületi főjegyző.

Folyó év augusztus 25-én, szombati napon rendezte meg a Nemzetközi Liebenzelli Misszió Molnár Mária Alapítványa az idei Külmissziói Napját a Budapest-Pasaréti Gyülekezet templomában. A sok érdeklődőt vonzó alkalmat Török András, a magyarországi alapítvány elnöke vezette. Az előadók Hartmut Wacker, a németországi missziós központ személyzetgondozással foglalkozó testvér, Michael Volz, Malawiban szolgáló misszionárius, dr.

Folyó év augusztus 23-26. között rendezte meg Egyházunk, közelebbről a Református Közéleti és Kulturális Központ Alapítvány az idei Reformátusok Szárszói Konferenciáját, amely hagyományosan aktuális társadalmi kérdésekkel foglalkozik. Az idei konferencia pénteki és szombati fő előadásai a külső, illetve a belső migrációval foglalkoztak. Belső migráció cím alá sorolták a szervezők a magyarok mozgását Európában, a Kárpát-medencében, sőt, országon és egyházon belül is.